
WERKEN AAN DUURZAAMHEID IN EEN
NIET-DUURZAME INDUSTRIE
Wij maken en verkopen werkkleding – en net als elke andere kledingfabrikant moeten we een keuze maken. Maximaliseren we de verkoop hoe dan ook, of werken we op een manier die betekent dat we onszelf met een schoon geweten in de ogen kunnen kijken als we in de 80 zijn? Wij kiezen voor een schoon geweten. Dit is onze pagina over duurzaamheid, waar we graag uitweiden over alles wat met duurzaamheid te maken heeft. Of zoals wij het meestal zien: ons werk doen.

DUURZAAM BETEKENT OOK LANG MEEGAAN
Blåkläder werkkleding moet duurzaam zijn en lang meegaan. Dat is ons bedrijfsconcept, maar het is ook onze belangrijkste duurzaamheidsfactor. De levensduur staat daarom bovenaan het lijstje van onze ontwerpers bij het ontwikkelen van producten en het kiezen van de benodigde materialen. We geven levenslange garantie op de naden en helpen je om je kleding te laten repareren als dat nodig is.

EIGEN PRODUCTIE VOOR 100% TRANSPARANTIE
Kledingbedrijven zonder goede controle over hun productie kunnen de arbeidsomstandigheden niet serieus verbeteren of hun klimaatvoetafdruk verkleinen. Dit is een belangrijke reden waarom we eigenaar willen zijn van onze productie. Negentig procent van de kleding die we verkopen wordt gemaakt binnen de muren van fabrieken die we hebben helpen opbouwen. We hebben het altijd ondenkbaar gevonden om kleding te verkopen zonder transparante en verantwoorde productie.

MOEILIJK TE BEHALEN, GEMAKKELIJKE KEUZE
Duurzaamheidslabels kunnen klanten misleiden – of een revolutie veroorzaken op het gebied van duurzaamheid. We hebben ervoor gekozen om met OEKO-TEX® MADE IN GREEN te werken omdat we het label met de hoogste sociale en ecologische duurzaamheidsnormen wilden. We gaan door met ervoor te zorgen dat kledingstuk na kledingstuk aan de criteria voldoet en we zullen niet verslappen voordat alle Blåkläder producten het Made in Green label hebben.